Інформаційна довідка Національної Академії Наук України щодо побудови цифрової економіки.

Май 29, 2018
впровадження ЄДСМ

Інформаційна  довідка Національної Академії Наук України щодо побудови цифрової економіки.

 

Розпорядження КМУ від 17.01.2018 № 67-р

Про схвалення Концепції розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018—2020 роки та затвердження плану заходів щодо її реалізації”

 

З метою сталої побудови прозорої цифрової економіки  в Україні необхідна наявність реального енергетичного балансу держави, який і на сьогодні відсутній.

 

Для реалізації цієї задачі необхідно впровадити  дієвий державний механізм розроблений НАН України – Єдину державну систему моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги (далі ЄДСМ), як  системно утворюючий базовий проект розвитку цифрової економіки.

(Висновком від 03.11.2016р Комітет ЖКХ, за результатами розгляду на своєму засіданні питання необхідності впровадження ЄДСМ в державі,  рекомендує Верховній Раді України розглянути законопроект № 4844 та прийняти його в   1-му читанні).

       

 ЄДСМ – це інженерно – програмний комплекс держави, робота якого базується на основі інтелектуально-програмних технічних засобах з використанням інформаційно-комунікаційних та цифрових технологій, що дає можливість своєчасного збору, систематизації без права зворотного впливу достовірної, актуальної інформації щодо діяльності паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства держави в режимі реального часу (законопроект № 4844 починаючи з 15.11.2016 р і досі не розглянуто ВРУ).

 

Побудова ЄДСМ передбачає поступове здійснення в процесі її   впровадження декількох обов’язкових етапів – політико-методологічного, проектно-методичного, організаційно-технологічного, інформаційно-технічного

 

       Узагальнюючий фінансовий ефект від впровадження ЄДСМ в державі за попередніми оцінками фахівців НАН України може скласти від 100 до 150 млрд. гривень на рік. Такі оцінки базуються на існуючому досі розриві у значеннях річної вартості загального обсягу використаних у країни базових паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг і загальним обсягом річних платіжних зобов’язань за їх споживання (співвідношення по роках досягає 1:4 та навіть більше). Впровадження ЄДСМ надає можливість прогнозування та об’єктивного обумовлення рівня цін і тарифів на постачаємі  енергоресурси та комунальні послуги, що суттєво зменшить фінансове навантаження для всіх категорій споживачів в державі.

 

 

ЄДСМ в організаційній її побудови як незалежної системи – це простий та ефективний інструмент прямої дії для запобігання корупції в енергетичній сфері та житлово-комунальному господарстві, що повністю відповідає настроям суспільства щодо цін на енергетичні ресурси та тарифів на комунальні послуги – головне питання забезпечення   внутрішньої національної безпеки.

 

       Впровадження ЄДСМ через значну економічну ефективність та над швидкі терміни окупності, забезпечує реальну можливість вивільнення величезних бюджетних коштів на вирішення критичних соціальних проблем (наприклад, підвищення фінансової спроможності Пенсійного фонду України) – гарантоване забезпечення одного з найважливіших аспектів  внутрішньої національної безпеки.

 

      Впровадження  ЄДСМ є, без сумніву, тим питанням, що  заслуговує включення  до Програми дій Уряду, як одного з невідкладних та ефективних напрямків реформування системи державного управління в Україні.

 

 

                       Провідні спеціалісти НАН України по розробці проекту ЄДСМ

 

 Олександр Тимченко –

кандидат економічних наук, провідний науковий співробітник ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України”, керівник сектору цифрової економіки ( т. +38099 325-18-75).

Віктор Лір –

кандидат економічних наук, провідний науковий співробітник ДУ «Інститут    економіки та прогнозування НАН України”, керівник сектору галузевих ринків

( т.+38050 358-59-15).

 

Андрій Мелащенко –

кандидат фізико-математичних наук, провідний науковий співробітник Інституту кібернетики ім. Глушкова НАН України, головний конструктор інформаційних проектів (+38066 556-68-12).

Олександр Ніколайчук –

заступник головного інженера з питань науки ДНВП “Електронмаш”

( т.+38098 527-47-20).

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *