Лист Президенту України щодо ЄДСМ від нашого ВГО та однодумців

Октябрь 13, 2017

 

Вих. № 78-П від « 10 » жовтня 2017 р

Вхід. до АПУ №439/44798-01 від « 10 » жовтня 2017 р.                                                                                  

                                                                                                                                                            ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ

                                                                                                                                                            П.О. ПОРОШЕНКУ

                                                                                                                                                                    (особисто)

 

Вельмишановний Петре Олексійовичу!

 

  За всі часи незалежності України непослідовні дії влади з  реалізації  політики по стабілізації та ефективному розвитку економіки держави спричинили відсутність реального енергетичного балансу. Хоча влада для реалізації цієї задачі протягом багатьох років мала можливість впровадити  дієвий механізм, розроблений НАН України.

Це Єдина державна система моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги (далі ЄДСМ).

ЄДСМ, як інженерно – програмний комплекс держави, дає можливість своєчасного збору, систематизації без права зворотного впливу достовірної, актуальної інформації в режимі реального часу, що дозволить здійснювати математичне моделювання економічних процесів в країні. Зібрана систематизована інформація є базисом прийняття виважених стратегічних та оперативних управлінських рішень для сталої реалізації реформ на основі системного аналізу реального сектору економіки, діяльності паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства та економіки України в цілому.

ЄДСМ, за оцінками фахівців НАН України, є наймасштабнішим та найдоцільнішим економічним проектом України завдяки впровадженню якого буде вирішено питання не тільки енергетичної безпеки України а й національної безпеки вцілому.

Враховуючи, в тому числі, і аргументи викладені в експертному висновку НАН України щодо необхідності впровадження ЄДСМ, затвердженому Президентом НАН України Б.Є. Патоном,  Ви своїм Указом від 26 травня 2015 року  № 287/2015  ввели у дію  рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 травня 2015 року “Про Стратегію національної безпеки України “. Одним із найважливіших питань Стратегії є конкретне завдання, суть якого полягає у наступному – далі мовою Стратегії: «…удосконалення державної системи стратегічного планування, створення єдиної системи моніторингу, аналізу, прогнозування та прийняття рішень у сфері національної безпеки і оборони…».

 

 

Інформуємо про хід виконання рішення РНБО.

Спираючись на рішення РНБО від 6 травня 2015 року “Про Стратегію національної безпеки України”, численні звернення Громадських об’єднання та громадян, позитивні експертні висновки щодо необхідності впровадження ЄДСМ в Україні, регіональні органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування на протязі двох останніх років неодноразово зверталися, як до Вас Петро Олексійовичу особисто, так і до Голови Верховної Ради України, голів фракцій та груп, профільних комітетів  у Верховній Раді України та до Кабінету Міністрів України на підтримку вказаного питання.

Адже ж впровадження ЄДСМ можливо лише при прийнятті Закону України Про “Єдину державну систему моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги ” (реєстр. №4844 від 17.06.2016 р), проект якого було доопрацьовано та вшосте (раніше попередніми скликаннями двічі приймався в першому читанні) внесено на розгляд Верховної Ради України.

Про необхідність прийняття відповідного законопроекту з метою впровадження ЄДСМ в державі до Верховної Ради України та окремо до кожного народного депутата також неодноразово зверталися Федерація професійних спілок України, Громадські об’єднання та громадяни України.

Зазначений законопроект, прийняття якого затверджено Постановою Верховної Ради України VIII скликання “Про план законодавчого забезпечення реформ в Україні” (стор.271, № п/п 387 Плану), є рамочним  та у запропонованому вигляді представляє собою декларацію політичної волі держави на запровадження в Україні  організаційно-економічного механізму, завдяки якому в найкоротший час буде сформовано достовірний енергетичний баланс держави, як інформаційно-аналітична основа для формування ефективної енергетичної політики, що дозволить забезпечити прозорість тарифної політики та дотримання принципів соціальної справедливості у взаємовідносинах із монопольними постачальниками паливно-енергетичних ресурсів і комунальних послуг.

Організація моніторингу в Україні  обумовлена  Угодою про асоціацію між ЄС та Україною, якою передбачено імплементацію відповідних директив ЄС відносно прийняття національного законодавства та визначення уповноваженого органу (органів) по проведенню оцінки національного споживання енергоресурсів та встановлення системи моніторингу, системи правового регулювання по збору внутрішньодержавних даних про якість енергоресурсів. Відповідно до  статті 337 Угоди, співробітництво у нормативно-правовій сфері враховуватиме необхідність забезпечення відповідних зобов’язань щодо надання публічних послуг, включаючи заходи щодо інформування і захисту споживачів від нечесних методів ціноутворення, а також доступності енергетичних ресурсів для споживачів, включаючи найбільш вразливі верстви населення.

Враховуючи всі позитивні аргументи щодо необхідності впровадження ЄДСМ та зважаючи на підтримку КМУ, Комітет ВРУ з питань будівництва, містобудування і  житлово-комунального господарства 02.11.2016 року прийняв рішення про винесення законопроекту на розгляд Верховної Ради України для його прийняття.

На сьогодні законопроект з невідомих причин жодного разу не вносився в порядки денні засідань Верховної Ради України.

 

Просимо Вас, вельмишановний Петре Олексійовичу, висловити Вашу особисту політичну позицію щодо піднятого питання, оскільки в нашому розумінні воно є ключовим для здійснення реальних реформ в Україні.

едсм

6 Responses to Лист Президенту України щодо ЄДСМ від нашого ВГО та однодумців

 1. Тарашевська Тетяна:

  Пане президент, якщо і на цей раз ви не здійсните просування і затвердження цього закону, то ви свідомо підписується під тим, що ви не народний президент, а так собі «погулять вышел»

 2. Тарашевська Тетяна:

  Пане президент, якщо і на цей раз ви не здійсните просування і затвердження цього закону, то ви свідомо підписується під тим, що ви не народний президент.

 3. Олег Володимирович:

  ВАЖЛИВО! ОПУБЛІКУВАТИ скрізь, де можливо! персональну відповідь шановного Гаранта Конституційних прав на цей лист, що буде виказувати політичну позицію пана Президента в цей доленосний час змін. Слава Україні!

 4. Марина Олександрівна:

  І знову обіцянки-цяцянки… Чому за більш, ніж два роки не запроваджено в дію цього проекту? Потрібно діяти, а не обіцяти! Чому досі немає відповіді на даний лист?

 5. пані Тетяна:

  Дуже цікаво прочитати відповідь Президента!

 6. Таран Инна:

  Есть ответ. Ответ-отписка…
  https://drive.google.com/open?id=1oIM9mfuchvyd-izrP2MMXszf0ibvQBLZ

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *